Numer 13

Jubileuszowy Kongres Kadry

piotr

W dniach 19-21 listopada 2019 r. w Warszawie miał miejsce jubileuszowy 30. Kongres Kadry. To prestiżowe w branży HR wydarzenie odbyło się pod hasłem przewodnim: Idziemy po nowe! #zprzeszłością #wprzyszłość. Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Finansowego była Partnerem Kongresu.

Rada informowała o swojej działalności na własnym stoisku. Dyskusjom na temat postępu technologicznego, zmian na rynku pracy, wynikających z nowych trendów możliwościach i niepewnościach nie było końca. Padały ważkie pytania: Jak można przygotować się na funkcjonowanie na nowym rynku pracy? Jak zarządzać pracownikami młodego pokolenia? Czy jest złoty środek na to, aby w pełni zaangażować pracowników w pracę? To tylko kilka zagadnień, na które szukano odpowiedzi w czasie I Dnia Inspiracji, II Dnia Dobrych Praktyk oraz II dnia wypełnionego warsztatami praktycznymi.

Wśród prelegentów byli m.in.: dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska – futurolożka, doktor nauk humanistycznych, publicystka, wykładowca ALK, Jerzy Śledziewski – wiceprezes zarządu BNP Paribas, Karol Bielecki – reprezentant Polski w piłce ręcznej, prof. SGH, dr hab. Tomasz Rostkowski – kierownik Zakładu Zarządzania Kapitałem Ludzkim Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie a także Els Kolster – były pracownik korporacji (Google) i Lesley Sackey – trenerka boksu i była Mistrzynią Wielkiej Brytanii w tej dyscyplinie, pomysłodawczynie programu: #IAMACHAMPION.